روش های مختلف در سرقت خودرو

۶ روش مهم برای جلوگیری از سرقت خودرو

برای جلوگیری از سرقت خودرو خود را در محل روشن پارک کنید

طبق گزارش مدیران خودرو – اتو حیدری به منظور جلوگیری از سرقت خودرو فارغ از اینکه در خیابان پارک می‌نمایید یا در پارکینگ و گاراژ، محلی را انتخاب نمایید که به اندازه کافی روشن باشد. سعی کنید در نزدیکی و یا زیر چراغ‌ها پارک نمایید چراکه دزدها تمایل چندانی به سرقت این خودروها ندارند و آن هم به دلیل افزایش احتمال آشکار شدن هویتشان است. چنانچه در یک محل ناآشنا هستید و می‌خواهید شب، خودرو را در خیابان پارک نمایید، نزدیکی بانک‌ها به دلیل تجهیز به دوربین‌های مدار بسته بهترین گزینه است.

جلوگیری از سرقت خودرو

به دور از خروجی‌ها پارک نمایید

دزدها بیشتر سراغ خودروهایی می‌روند که نزدیک درب خروجی پارکینگ‌ها پارک شده‌اند چراکه فرایند سرقت خودرو را سریعتر و راحت‌تر انجام می‌دهند، پس همواره سعی نمایید به دور از این نقاط پارک کنید. در پارکینگ‌ها، خودرو را وسط ردیف و در ناحیه‌ای پارک کنید که تراکم ماشین در آن بالا است.

در جلوگیری از سرقت خودرو خود خسیس نباشید!

دزدها گریزان هستند از پارکینگ‌هایی که دارای سیستم مانیتورینگ و نگهبان‌های حرفه‌ای هستند؛ پس اندکی بیشتر حق پارکینگ دهید تا آرامش خاطر داشته باشید.

به منظور جلوگیری از سرقت تمامی درها را قفل کنید

قسمت عمده‌ای از دزدی‌ها در خانه‌ها رخ می‌دهد چراکه راننده فراموش می‌نمایند تمامی درها را قفل نمایند و یا با تصور اینکه، پارکینگ خانه امن است، درها را قفل می‌نمایند و همین امر بهترین فرصت را برای دزدها فراهم می‌نماید پس در هر حال و در هر جایی به هنگام پیاده شدن، تمامی درها را قفل کنید.

از دزدگیرهای باکیفیت استفاده کنید.

از دزدگیرهای باکیفیت استفاده نموده و نصب آن را نیز به افراد حرفه‌ای واگذار نمایید. از دزدگیرهایی استفاده کنید که حساسیت مناسبی دارند. طبق تحقیقات نمایندگی حیدری البته رشد تکنولوژی، صنعت دزدگیرها نیز متحول نموده و دزدگیرهایی روانه بازار شده‌اند که قابلیت تماس خودکار با پلیس را دارند و یا دزدگیرهایی که به محض تشخیص دزدی، سیستم استارت را غیرفعال می‌نماید و سایر تکنولوژی‌های که مجال نوشتن درباره آن‌ها در این مقاله فراهم نیست.

روش های جلوگیری از سرقت خودرو

کلیدهای یدک را در جای مناسب قرار دهید.

دزدها به تمامی سوراخ سنبه‌های خودرو شما مسلط هستند پس به هیچ وجه کلیدهای یدکی را داخل خودرو پنهان ننمایید. صندوق عقب را نیز به کلی فراموش نکنید چون باز کردن آن چندان سخت نیست.

هیچ چیز باارزشی را داخل خودرو و در دید قرار ندهید.

سعی نمایید حتما از یکی از تجهیزات ذیل استفاده نمایید:

قفل فرمان:

همانطور که از اسمش پیداست منجر به قفل شدن فرمان و مانع از حرکت آن می‌شود. قفل فرمان‌ها در دو نوع مختلف در بازار وجود دارند. یک نوع به صورت افقی که به اصطلاح بر روی ساعت 3 و 9 بسته می‌شود؛ نوع دوم نیز که تقریبا حالت عمودی دارد.

قفل چرخ:

قطع به یقین تا به حال خودروهایی را دیده‌اید که توسط پلیس با قفل چرخ متوقف مانده‌اند. این قفل‌ها برای شما نیز می‌توانند مفید باشند؛ اگر فضای کافی در صندوق عقب دارید همراه داشتن این قفل‌ها، می‎تواند خودروی شما را از خطر دزدی مصون دارد. ناگفته پیداست که استفاده از قفل چرخ برای پارک‌های با مدت زمان طولانی مناسب است.

استفاده از Kill Switch:

این سیستم نسبت به دو مورد فوق پیشرفته‌تر بوده و بدین صورت عمل می‌نماید که مسیر حرکت جریان الکتریکی برای تجهیرات حیاتی نظیر پمپ سوخت را قطع نموده و در نتیجه خودرو روشن نخواهد شد.

نمایندگی حیدری

استفاده از GPS:

هر چند این اقدام شاید بیشتر عملی پسیو باشد ولی حداقل به یافتن خودرو دزدیده شده بسیار کمک می‌نماید. خودروی خود را به GPS تجهیز نمایید تا در صورت سرقت خودرو از مکان آن در هر لحظه مطلع باشید. تا بدینجا سعی نمودیم روش‌های جلوگیری از سرقت خودرو را بیان نماییم؛ حال خالی از لطف نیست که تعدادی از شگردهای سارقان خودرو را مطرح نماییم؛ البته باید به احترام ابتکار و خلاقیت این هم‌وطنان باید ایستاد و کلاه از سر بر داشت چرا که روز به‌ روز با روش‌های جدیدتری رو به‌ رو هستیم.

کمین در نزدیکی پمپ بنزین‌ها:

تعدادی از سارقان در نزدیکی پمپ‌بنزین‌ها کمین می‌نمایند و به محض آنکه با خودرویی بدون سرنشین و با سوئیچ روی آن مواجه می‌شوند؛ نیت سوء خود را عملی می‌نمایند.

تست رانندگی خودرو جهت خرید:

در این موارد، سارقان در پوشش خریدار به شما مراجعه نموده و از شما جهت تست رانندگی ماشین، اجازه می‌خواهند تا دوری با خودرو بزنند و در چشم به هم زدنی، خودرو را سرقت می‌کنند.

زورگیری در پارکینگ‌ها:

برخی از رانندگان پس از آنکه وارد پارکینگ می‌شوند ریموت را فعال نمی‌کنند و در نتیجه سارقان به سرعت وارد پارکینگ شده و اقدام به زورگیری می‌نمایند.

پرسنل‌نمای نمایندگی:

در مراجعه به نمایندگی بسیار دقت نمایید چراکه برخی سارقان خودرو را پرسنل نمایندگی معرفی می‌کنند و پس از آنکه سوار ماشین شما می‌شوند، متواری می‌گردند.

سارقان بیمار:

در این شگرد سارق خود را بیمار نشان داده و از دلسوزی شما سوء استفاده کرده، سوار ماشین شما می‌شود تا او را به بیمارستان انتقال دهید؛ در میانه راه از شما می‌خواهد تا دارویی برایش خریداری نمایید و به محض آنکه از خودرو پیاده می‌شوید؛ اقدام به سرقت خودرو شما می‌نمایند.

راه‌های مقابله با سرقت خودرو

فعال نمودن دزدگیر در مجتمع‌های آپارتمانی:

سارقان در این موارد به لطایف‌الحیلی وارد پارکینگ شده و دزدگیر خودرو را فعال می‌نمایند و شما برای اینکه مزاحم همسایگان نشوید به سرعت اقدام به خاموش کردن دزدگیر مینمایید و این دقیقا همان چیزی است که آن‌ها می‌خواهند و اقدام به سرقت خودرو می‌نمایند.

زورگیری در جشن‌ها و عروسی‌ها:

در این مواقع، از بلندگوی سالن مشخصات خودروی خود را می‌شنوید که برای سایرین دردسر درست کرده و باید آن را جابجا نمایید و وقتی به سراغ خودرو خود می‎روید چند نفر قلچماق در انتظار شما هستند و در آن هیاهو هم صدای شما به جایی نمی‌رسد.

راهکار نهایی: خرید بیمه بدنه با پوشش سرقت

با وجود رعایت همه نکات ایمنی و حتی با استفاده از دزدگیر و قفل و … سارقان همیشه راهی برای به سرقت بردن ماشین دارند. مخصوصا خودرو هایی که پارکینگ ندارند و مجبورند ماشین را در خیابان و کوچه پارک کنند از مواردی هستند ریسک سرقت بالایی را دارند. حال اگر ماشین شما و یا حتی لوازم آن به سرقت برود بیمه بدنه می تواند بهترین گزینه برای جبران خسارت شما باشد. بیمه بدنه دارای دو نوع پوشش سرقت کلی و سرقت جزئی می‌باشد. در پوشش سرقت کلی اگر ماشین‌تان به سرقت رفت در صورت پیدا نشدن، شرکت بیمه به‌ اندازه ارزش خودروی‌تان به شما خسارت پرداخت می‌کنند. اگر یکی از قطعات فابریک یا غیر فابریک خودروی شما به سرقت برود، در بیمه بدنه پوشش سرقت درجا خسارت آن را به شما می‌پردازد. پرداخت خسارت بابت سرقت درجا لوازم فابریک و غیر فابریک یک سقف مشخص‌ شده‌ای برای هر شرکت بیمه‌گر دارد که در روی بیمه نامه شما با ارزش مشخص شده درج شده است.

سرقت خودرو

اگر لوازم دیگر ماشین تان از قبیل ضبط، لاستیک و رینگ و … به سرقت رفت با داشتن پوشش سرقت جزئی شرکت بیمه خسارت آن قطعه را با توجه به شرایط بیمه نامه بدنه خودرو به شما پرداخت می‌کند. این نکته را فراموش نکنید که فرانشیز پرداخت خسارت سرقت در شرکت های مختلف بیمه متفاوت است که می توانید در زمان خرید میزان فرانشیز بیمه بدنه در شرکت های مختلف بیمه را حتما مقایسه کنید.

برای خرید بیمه سرقت حتما باید بیمه بدنه برای خودرویتان خریداری نمایید، برای خرید بهترین بیمه بدنه می توانید فرم بیمه بدنه را از طریق لینک زیر در سایت بیمه تایم تکمیل کنید، کارشناسان بیمه تایم با شما تماس گرفته و قیمت بیمه بدنه را از هر شرکت بیمه که مد نظر شما باشد را ارائه می کند. البته برای تهیه بهترین بیمه بدنه شما می توانید از مشاوره قبل از خرید کارشناسان بیمه تایم استفاده کنید تا با همه شرایط بیمه های بدنه شرکت‌های بیمه آشنا شوید. نمایندگی حیدری برای مطالعه این مقاله تشکر فراوان دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مدیران خودرو

مدیران خودرو x22

ام وی ام x۲۲ است که از زمستان ۹۵ به ایران آمده را باید نسخه کراس اوور از هاچ بک ۳۱۵ بدانیم چرا که پلتفرم

دیدن مقاله
مدیران خودرو

خودرو چری

  چری اتومبیل شرکت خودروسازی چینی است که به عنوان یکی از کارخانه های اصلی تولید خودرو و موتور خودرو در جمهوری خلق چین به

دیدن مقاله
مدیران خودرو

شرایط فروش تیگو

شرایط فروش تیگو 5  چری تیگو 5 به عنوان یک شاسی بلند جمع و جور در جمع خانواده محصولات چری است. در تیگو ۵ بیشتر

دیدن مقاله
مدیران خودرو

خودروی mvm 550

در این مقاله قصد داریم اطلاعات بسیار مفیدی را در خصوص mvm 550 در اختیار شما قرار دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

دیدن مقاله

جهت اطلاع و ثبت نام در شرایط فروش ویژه اقساطی خودرو روی دکمه زیر کلیک کنید.