5 نکته مهم در بنزین زدن | بهترین زمان بنزین زدن

مواردی هست که حتما در نوع کیفیت بنزین دریافتی تان تاثیر دارد. برای مثال صبح زود که حرارت زمین هنوز در پایین‌ترین حد قرار دارد بنزین بزنید. به خاطر داشته باشید که در تمام پمپ‌بنزین‌ها مخزن سوخت در زیر زمین قرار دارد. هرچه زمین سرد‌تر باشد، بنزین غلیظ‌تر و متراکم‌تر است. با نمایندگی 246 مدیران خودرو ( نمایندگی mvm و نمایندگی چری ) همراه باشید تا به بررسی دقیق این موضوع بپردازیم.

بهترین زمان بنزین زدن

بهترین زمان بنزین زدن

به گزارش اتو حیدری يک کارشناس نفت و بنزين در کاليفرنيا با 31 سال سابقه فعاليت در اين زمينه راه حل‌هايي را براي بنزين زدن صحيح پيشنهاد کرده که دانستن آنها خالي از لطف نيست، به اعتقاد ایشان، صبح زود که حرارت زمین هنوز در پایین‌ترین حد قرار دارد، بهترین زمان برای بنزین زدن است؛ چرا که در تمام پمپ بنزین‌ها مخزن اصلی در زیر زمین قرار دارد و هرچه زمین سرد‌تر باشد، بنزین غلیظ‌تر و متراکم‌تر است و وقتی هوا گرم می‌شود، بنزین منبسط می‌شود و تمایل بیشتری به بخار شدن دارد.

صبح‌ها بنزین نزنید

فقط صبح زود که حرارت زمین هنوز در پایین‌ترین حد قرار دارد بنزین بزنید. به خاطر داشته باشید که در تمام پمپ‌بنزین‌ها مخزن سوخت در زیر زمین قرار دارد. هرچه زمین سرد‌تر باشد، بنزین غلیظ‌تر و متراکم‌تر است. وقتی هوا گرم می‌شود، بنزین منبسط می‌گردد.بنابراین، خرید بنزین در بعد از ظهر و حتی شب که هنوز هوا کاملاً سرد نشده و بر بنزین اثر نگذاشته، سبب می‌شود که یک لیتر شما واقعا یک لیتر نباشد. در صنعت نفت، گرانش معین و حرارت بنزین، گازوئیل و سوخت هواپیما، اتانول و سایر محصولات نفتی نقشی مهم ایفا می‌کند.

بنزین زدن - اتو حیدری

طبق گزارش اتو حیدری بررسی‌های مجله Consumer Reports نشان می‌دهد که بنزین در دمای 15 تا 25 درجه سانتیگراد تنها یک درصد افزایش حجم دارد یعنی عملا اگر شما در این دما ده لیتر بنزین زده باشید تنها 100 سی‌سی (حدودا یک استکان) به حجم بنزین افزوده شده است. پس با این اوصاف و در مقایسه با قیمت بنزین شما حتی اگر یک باک 50 لیتری را هم پر کنید فقط به اندازه یک اسکناس 500 تومانی تفاوت قیمت را شاهد بوده‌اید!

به علاوه در نظر بگیرد اگر شما صبح زود از خواب بیدار شوید و تنها به منظور زدن بنزین سرد خود را به جایگاه سوخت برسانید، مقدار بنزین مصرفی خودرو چند برابر بیشتر از مقدار بنزین صرفه‌جویی شده خواهد بود. پس اصلا عقلانی نیست که با این استراتژی شکست خورده اقتصادی، در سرمای زمستان هوس رفتن به پمپ‌بنزین نمایید!

مدیران خودرو

 

 اهرم نازل را تا آخر فشار ندهید

وقتی مشغول بنزین زدن هستید، اهرم نازل را تا انتها فشار ندهید. اهرم نازل  دارای سه درجه است: کند، متوسط و تند. در حالت کند میزان تبخیر را که در اثر پمپ شدن بنزین حاصل می‌شود به کم‌ترین مقدار خود می‌رسد. تمامی شلنگ‌ها دارای محل بازگشت بخار هستند. اگر سریع بنزین بزنید، بخار ایجاد شده در اثر سرعت بالای ورود سوخت، مکیده شده وارد مخزن زیرزمینی می‌شود، در واقع به آن میزان که دستگاه نشان می‌‎دهد بنزین نزده‌اید.

نمایندگی حیدری

با باک نیمه خالی بنزین بزنید

یکی از مهم‌ترین نکات برای بنزین زدن این است که وقتی باک اتومبیل نصف است بنزین بزنید. دلیل آن این است که هرچه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری فضای خالی آن را اشغال می‌‎کند.

هنگام تخلیه تانکر سوخت، بنزین نزنید

نکته دیگری که باید یادآوری کنیم این است که در مواقع تخلیه بنزین توسط تانکر حمل سوخت به مخزن پمپ بنزین، سوخت‌گیری نکنید. به احتمال زیاد بنزینی که تخلیه می‌شود سبب می‌گردد که بنزین داخل مخزن به هم بخورد و ناخالصی‌هایی معمولاً ته‌نشین می‌شود، بالا آمده و قسمتی از آن نصیب اتومبیل شما شود.

بنزین - مدیران خودرو

اگر سریع بنزین بزنید، بنزین محاسبه شده توسط شمارشگر، در باک شما تبخیر شده و این بخار مکیده شده و وارد مخزن زیر زمینی می‌شود به طوری که وقتی شما بنزین می‌زنید،در واقع به آن میزان که دستگاه نشان می‌دهد بنزین نزده‌اید با باک بنزین خالی سوخت گیری نکنیم!!! یکی از مهم‌ترین نکات برای بنزین زدن این است که وقتی باک اتومبیل نصفه است بنزین بزنید .دلیل آن این است که، هرچه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری فضای خالی آن را اشغال می‌کند. بنزین به مراتب سریع‌تر از آن چیزی که تصور می‌کنید تبخیر می‌شود. مخازن ذخیره‌ی بنزین دارای سقف داخلی شناور هستند. این سقف به عنوان نقطه‌ی صفر بین بنزین و جو عمل می‌کند تا تبخیر را به حداقل برساند. مدیران خودرو ( نمایندگی mvm و نمایندگی چری ) برای مطالعه این مقاله و وقت ارزشمندتان تشکر فراوان دارد.

4 پاسخ

  1. عالی و بسیار مفید سپاسگزارم بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قرار داده اید

  2. سلام، اطلاعات خوبی بود استفاده کرده به اندوخته هام اضافه کردم سعی میکنم به خوبی مطالب و به دیگران انتقال و خودم هم بی بهره نمونم ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مدیران خودرو

مدیران خودرو x22

ام وی ام x۲۲ است که از زمستان ۹۵ به ایران آمده را باید نسخه کراس اوور از هاچ بک ۳۱۵ بدانیم چرا که پلتفرم

دیدن مقاله
مدیران خودرو

خودرو چری

  چری اتومبیل شرکت خودروسازی چینی است که به عنوان یکی از کارخانه های اصلی تولید خودرو و موتور خودرو در جمهوری خلق چین به

دیدن مقاله
مدیران خودرو

شرایط فروش تیگو

شرایط فروش تیگو 5  چری تیگو 5 به عنوان یک شاسی بلند جمع و جور در جمع خانواده محصولات چری است. در تیگو ۵ بیشتر

دیدن مقاله
مدیران خودرو

خودروی mvm 550

در این مقاله قصد داریم اطلاعات بسیار مفیدی را در خصوص mvm 550 در اختیار شما قرار دهیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

دیدن مقاله

جهت اطلاع و ثبت نام در شرایط فروش ویژه اقساطی خودرو روی دکمه زیر کلیک کنید.